RU

Бежевий колір в інтер'єрі: універсальність, затишок і стильні поєднання

Дизайн інтер'єру 18 грудня 2024

Бежевий колір диктує основні тренди в дизайні інтер’єру. Він є стильним рішенням для оформлення усіх приміщень. Обирають цей колір й через універсальність в використанні. Беж сумісний з яскравими й пастельними кольорами, оригінальними текстурами й матеріалами. Як правильно додати бежевий колір до інтер’єру — розповімо далі в матеріалі. 

спальня

Переваги бежевого кольору в інтер’єрі

Обрати колір беж для інтер’єру варто через його універсальність. Він підходить для будь-якого стилю й легко інтегрується в усі приміщення. Це помітно на прикладі таких стилів інтер’єру:

  • Мінімалізм. Бежевий створює м’яку й спокійну основу для мінімалістичного інтер’єру. Він чудово поєднується з білими стінами й сірими акцентами. Мінімальна кількість декору та прості лінії підкреслюють вишуканість такого інтер’єру. 
  • Класика. Бежевий колір додає в простір трішки простоти та вишуканості. Це створює атмосферу, яка сьогодні в тренді. Він не привертає особливої уваги, але розкриває інші кольори в інтер’єрі.
  • Скандинавський. Беж чудово поєднується з білим та сірим кольорами. Він активно використовується в текстилі на фоні меблів з деревини. Скандинавський стиль передбачає мінімалізм в деталях, що є його окремою перевагою. 

Бежевий колір в інтер’єрі використовується й через відчуття затишку. Він практичний та «м’який», тому візуально не тисне. Перевага полягає й можливості використовувати беж в текстилі та декоративних елементах. Який би елемент інтер’єру не було обрано, бежевий йому чудово імпонуватиме. 

За допомогою бежевого кольору можна розширити простір. Це актуально для власників квартир-студій або обмеженого простору. Ось кілька сучасних тенденцій, які допоможуть реалізувати таку задачу:

  • Однотонність у палітрі. Використання бежевих меблів, аксесуарів й текстилю створює гармонійну картину. Загальний простір залишається вільним й не перевантаженим. Візуально згладжуються межі кімнати, що також розширює простір. 
  • Правильне освітлення. В ідеалі, воно має бути натуральним. Завдяки цьому бежевий колір розкривається з практичнішої сторони. Якщо додати до простору золотих або темних відтінків, це виглядатиме елегантно. 
  • Глянцеві поверхні. Ілюзію ширшого простору створюють глянцеві бежеві елементи. Наприклад, шафи або плитка з глянцевою поверхнею дають ефект додаткового відображення. Це залишає простір візуально цікавим. 

Щоб гармонічно додати бежевий колір до загального інтер’єру, не бійтесь поєднувати його з іншими елементами. Прикладом цьому дзеркала, які на бежевих стінах викликають ефект розширення. Використати беж можливо не лише в оформленні стін, але й на прикладі підлоги або окремих декоративних елементів.

бежевий

Колір стін: бежевий як основа інтер’єру

Бежевий колір залишається актуальним вже не перший сезон. Пояснюється це не лише його універсальністю. Обрати саме беж для оформлення інтер’єру варто з таких причин: 

  • Нейтральність. Бежевий легко комбінується з усіма відтінками. Його можна сміливо поєднувати зі звичними пастельними кольорами або додавати яскраві акценти. Колір стін при цьому може бути різним, що теж відзначимо як перевагу. 
  • Затишок. За допомогою бежевого кольору можливо створити комфортну атмосферу й залишити простір вільним. Цей колір не перетягує на себе увагу, що спрощує створення акцентних елементів.
  • Універсальність стилю. Бежевий підходить для будь-якого стилю. Це може бути класика, мінімалізм, скандинавський стиль. Проявляється це в загальній концепції та деталях.
  • Спокій. Бежевий вважається ідеальним фоном. Можна використовувати будь-який декор й доповнювати його акцентними елементами. Таке поєднання створює спокійну атмосферу, що впливає на загальне сприйняття інтер’єру. 

Беж не просто так обирають як основу для інтер’єру. Він не перевантажує простір й легко адаптується до різних трендів. Це можна сказати й про візуальні оновлення. Наприклад, восени на фоні бежевих стін яскраво виглядатимуть оранжеві подушки або килим з геометричним принтом. Також можна доповнити інтер’єр шторами темних кольорів або декоративними вазами з візерунками. 

Щоб не припуститись помилок при використанні бежевого кольору в інтер’єрі, дотримуйтесь покрокової інструкції:

  1. Вибір відтінків. Враховуйте різноманіття: теплі бежеві створюють відчуття затишку, а холодні з сірим підтоном додають сучасності. Також холодні відтінки більше імпонують популярним стилям інтер’єру. Серед них відзначимо скандинавський та мінімалізм. 
  2. Поєднання з іншими кольорами. Залежно від обраних додаткових кольорів, вдасться реалізувати різні задачі. Створити акценти можливо за допомогою жовтого та бордового кольорів. Якщо бажаєте підкреслити елегантність кольорів, для цього підходить глибокий шоколадний колір або антрацитовий. 
  3. Розподіл кольору. Бежевий колір у поєднанні з іншими має використовуватись як основа для оздоблення або меблів. Додати контрасту або поглибити обраний колір можливо за допомогою акцентів. 
  4. Мікс матеріалів та текстур. Поєднати різні текстури — це практичне рішення. Наприклад, гладкі бежеві текстури поєднуються з деревом та каменем, що виглядає досить цікаво. Створити динаміку також можливо за допомогою матових та глянцевих елементів. 
  5. Підбір освітлення та аксесуарів. Природне освітлення підсилює ніжність бежевого кольору. Це дає змогу акцентувати простір золотими, чорними й декоративними елементами. 

 

Бежевий колір можна додати в простір не лише на прикладі загального інтер’єру. Він часто використовується на прикладі окремих кімнат. Він стильно виглядатиме в кухні, вітальні та спальні. Тут він використовується найчастіше через свою практичність. Обрати бежевий колір можливо й для інших кімнат. Це може бути коридор або навіть ванна кімната. 

Для інтеграції цього кольору потрібно лише обрати його основним або допоміжним. Якщо бежевий колір основний, він використовується для оздоблення стін або підлоги. як допоміжний колір, беж можна помітити в текстилі, аксесуарах, інтер’єрних деталях. 

бежевий

Бежевий колір поєднання: стильні комбінації

Бежевий колір вважається універсальним. Попри це, він гармонійно поєднується лише з певними відтінками світлої палітри. Серед них відзначимо: 

  • білий;
  • лимонний;
  • рожевий;
  • голубий;
  • світло салатовий.

Темні кольори у поєднанні з бежевим виглядають не менш стильно. Особливо, якщо це графітно сірий, шоколадно коричневий або навіть чорний. Беззаперечною базою залишається пастельна палітра. Який би колір з неї не було б обрано, він чудово поєднуватиметься з бежевим.

Не менш стильно в інтер’єрі виглядатимуть й акцентні яскраві кольори. Ось кілька відтінків, які можливо використати для створення контрасту:

  • смарагдовий;
  • бордовий;
  • бірюзовий;
  • темно-синій;
  • золотистий.

Обираючи колір для інтер’єру, враховуйте і його загальну концепцію. В мінімалістичному просторі бежевий краще доповнити кольорами пастельних відтінків. Якщо інтер’єр оформлений в скандинавському стилі, краще до бежевого додати темні відтінки. 

Бежевий колір використовується й для акцентних елементів. Стильне поєднання бежевого й смарагдового дає змогу створити окрему стіну у вітальні, яка привертатиме увагу. Якщо поєднати бежевий з шоколадним, це стильно виглядатиме в будь-якій спальні. 

бежевий

Меблі та декор у бежевих тонах

Для створення затишної атмосфери варто ретельно підійти до вибору меблів у бежевому кольорі. Вони повинні не лише гармонічно доповнювати інтер’єр, але й виглядати стильно. Щоб створити такий ефект, дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  • Експерименти з текстурами. Щоб інтер’єр не виглядав нудним, не бійтесь пробувати різні текстури. Наприклад, додавати подушки або килими з оксамиту, льону й штучного хутра. 
  • Природні матеріали. Бежеві меблі чудово поєднуються з деревиною. На прикладі скандинавського стилю можна помітити як виглядає комбо бежевого, ротангу та каменю.
  • Метал. Обираючи бежеві меблі, залишається простір для експериментів з фурнітурою. Наприклад, елегантності та лоску додадуть золоті, срібні або чорні елементи. 

бежевий

Найчастіше бежевий колір в інтер’єрі обирають для м’яких меблів. Яскравим прикладом цьому стільці для кухонної або столової зони. Також беж помітний на прикладі диванів та ліжок. Додати гармонії та затишку можливо й за допомогою декоративних елементів. Ось кілька прикладів того як це вдасться реалізувати:

  • Подушки та пледи. Щоб створити динаміку, обирайте текстиль з візерунком або геометрією. Також спробуйте погратись з різними матеріалами та текстурами. 
  • Картини та дзеркала. Рамки темних або золотих відтінків дають змогу доповнити будь-який інтер’єр. Розширити візуально бежевий простір можливо за допомогою дзеркальних стін або дзеркал у весь ріст. 
  • Рослини. Окрема зона з зеленими рослинами оживить інтер’єр й створить природний баланс. Це також дозволить дотриматись тренду на екологічність в загальному просторі. 

Щоб кімната не виглядала занадто «стерильно», додавайте контрастних деталей. Беж — це ідеальна база, яку можна використати в оздобленні або меблях. Він чудово вписується в будь-який стиль інтер’єру і є універсальним в поєднанні з інтер’єрними акцентами. Обрати бежевий колір як основу для загального дизайну варто кожному, хто прагне отримати практичний, але стильний інтер’єр.

Допомогти з втіленням бежевого кольору в дизайні допоможе студія Soprano. Професійні дизайнери мають досвід роботи з різними проєктами й знають як стильно використати бежевий в будь-якому інтер’єрі. 

Avatar

Kristina

Slobodzian

Дизайнер інтер'єру

Спеціалізуючись на сучасному та мінімалістичному дизайні, Христина має тонке відчуття деталей і пристрасть до перетворення звичайних інтер'єрів на неповторні середовища.