RU

Тренди та антитренди 2024 в дизайні інтер'єрів: що буде популярним, а від чого краще відмовитися

Дизайн інтер'єру 17 вересня 2024

 

Індустрія дизайну змінює підхід до оформлення простору. Функціональність та еклектика диктують нові тренди — доведеться забути про усе застаріле й неактуальне. Завдяки цьому вдається досягнути гармонійного простору навіть в найменших деталях. Пропонуємо розглянути тренди та антитренди 2024 року в дизайні інтер’єрів. 

Дизайнерські тренди 2024

Не стежачи за індустрією дизайну, важко залишатись в курсі актуальних трендів. Це актуальна задача перед кожним, хто планує капітальний ремонт або прагне дещо оновити простір. Щоб спростити її, ми підготували підбірку актуальних трендів 2024 року в дизайні інтер’єрів. 

Мінімалізм та сучасний стиль

мінімалістичний стиль


Мінімалізм продовжує утримувати лідерські позиції у сфері дизайну, але з додаванням елементів еклектики. Такий підхід дає змогу досягти балансу між простотою та вишуканістю. Результатом подібного комбо буде стильний та комфортний простір. 

Для мінімалістичного стилю характерні 3 основні риси:

  • чисті лінії;
  • нейтральні кольори;
  • функціональність в деталях.

Він стає основою, на яку нашаровується еклектика. Це особливо помітно у деталях. Наприклад, в інтер’єрі зустрічаються акцентні зони з використанням контрастних кольорів. Непогано гармонують предмети зі схожими силуетами, формами, але принципово різні. Наприклад, крісла у готичному стилі поряд з сучасним плазмовим телевізором. 

Мінімалістичний стиль також відрізняється адаптивністю. При цьому зберігається функціональність. Це робить його ідеальним рішенням для будь-якого простору.

Плитка в оздобленні інтер’єру

плитка

Навряд чи можна уявити оформлення простору без залучення плитки. Ми не говоримо про дрібну плитку для кухонного фартуха або гіпсову плитку з імітацією цеглини. Такі дизайнерські рішення зустрічаються все менше. Для них є стильна та практична альтернатива. 

Розглянемо використання плитки в інтер’єрі детальніше:

  • З графічними мотивами. Абстрактні візерунки виглядають цікаво й дають змогу створити акцент на текстурі. Вона може бути глянцевою або матовою. Підходить така плитка для оздоблення усієї стіни або окремої її частини. 
  • З екологічних матеріалів. Екостиль не пройшов повз й використання плитки в оздобленні. Все частіше надається перевага керамічній плитці, яка виготовляється з сортів натуральної глини. 
  • Великого формату. Забудьте про дрібну плитку, яка викладалась певним візерунком або мала чудернацьку форму. Мінімалізм диктує головні тренди 2024 року. Тому й плитка має бути великого формату з 3D малюнками — як окремий бонус, візуальне розширення простору. 

Підсумовуючи, відзначимо наступне: плитка з імітацією природних матеріалів ще довго виглядатиме стильно. Перевага полягає й у її універсальності. Використати таку плитку можна як для кухні, так і для ванної кімнати. Вона чудово поєднується з різними стилями й може застосовуватися для створення акцентів. 

Екологічність та персоналізація в меблях

меблі

Меблювання в дизайні інтер’єру все ще викликає багато суперечок. Спробуємо їх вирішити. Для цього детально розглянемо актуальні тренди на конкретних прикладах. Почнемо з мінімалізму. Він спостерігатиметься не лише в загальному оздобленні простору, але й буде актуальним при виборі меблів. Дотриматися цього стилю можливо, якщо звернути увагу на такі ідеї:

  • в пріоритеті меблі-трансформери: диван-ліжко, стіл-тумба;
  • приховані системи зберігання та вбудовані шафи;
  • диван з широкими підлокітниками та оббивкою з натуральних матеріалів;
  • ліжко на подіумі з вбудованою нішею для зберігання речей;
  • кухня-острів виділена світлом та колірним оформленням стін.

З цих ідей плавно витікають й інші актуальні тренди. Наприклад, підбираючи меблі, пам’ятайте про їх функціональність. Вони мають виконувати одразу кілька функцій — це візуально полегшить простір та зробить його практичнішим. 

Не забувайте й про елементи персоналізації. Обираючи меблі для інтер’єру, все простіше знайти потрібну конфігурацію або віднайти бажаний колір, оббивку або фурнітуру. Тренди завжди залишаються лише трендами, в пріоритеті має бути особисте бачення. 

Декор: що буде популярним

декор

Плавно переходимо до декору. Залежно від обраного стилю інтер’єру, доречно виглядатиме такий декор: 

  • аксесуари з натурального каменю, дерева або бамбука;
  • килими з абстрактними, органічними візерунками;
  • текстиль та живопис у темних кольорах;
  • кашпо з рослинами та повноцінні зелені зони;
  • світлові акценти за допомогою настінних світильників та ліхтарів на підлозі;
  • картини та вази оригінальних геометричних форм.

На прикладі декору в оформленні інтер’єру ще раз стає очевидним: мінімалізм диктує сучасні тренди. Він є основою, яка чудово поєднується з іншими стилями й легко інтегрується до будь-якого простору. 

Це помітно не лише на прикладі використовуваних матеріалів, але й в колірній гамі. Тому при оздобленні інтер’єру перевага надається одному основному відтінку, а два або навіть три інших використовуються як акцентні або з метою доповнення. 

Підлогове покриття: оригінальні варіації

підлогове покриття

Розглядаючи тренди 2024 року, залишити поза увагою підлогове покриття неможливо. Тут підібрати стильне дизайнерське рішення буде просто. Якщо ж виникнуть складнощі, зверніть увагу на такі стильні ідеї: 

  • ламінована підлога з масиву дерева виглядає естетично та довго залишатиметься в тренді;
  • підлога з ефектом старіння, що візуально сприймається як вінтажне покриття;
  • плитка для підлоги великого формату — ідеальне рішення для ванної або кухні;
  • модульні покриття, як практичний та економічно вигідний варіант;
  • м’яка підлога з ковроліну для стильного оздоблення спальні.

Якщо розглядати матеріали підлогового покриття, то тут зберігається тренд на екологічність. Це може бути вінілова плитка, керамограніт або деревина. Тенденції торкнулися лише оздоблення підлоги. Замість однотонності, все частіше використовуються матеріали з абстрактними та геометричними візерунками. 

Антитренди у 2024 році: про що краще забути

Дизайн інтер’єрів не стоїть на місці. Тому не дивно, що деякі дизайнерські рішення виглядають неактуально, а інколи й дивно. Пропонуємо ознайомитися з підбіркою антитрендів у 2024 році. Це допоможе точно визначити, що краще уникати при оформленні простору. 

Білий мармур

Відкриває список антитрендів в дизайні інтер’єру — надлишкове використання білої плитки з імітацією мармуру. Ви 100% спостерігали її в оздобленні ванних кімнат, кухонь й навіть віталень з коридорами. Це хоч й виглядає лаконічно, але в більшості випадків занадто спрощує загальний інтер’єр. Через це він виглядає місцями нудно й ніяк не розкриває жодної концепції. 

Стильна альтернатива: не обов’язково відмовлятись від керамічної плитки в оформленні. Замість «білого мармуру» можна обрати малі формати з оригінальними принтами або плитку м’якої форми без зайвих деталей та лаконічного кольору. 

плитка

Імітація дорогих матеріалів

Однозначно варто забути про ламінат під мармур або штучні квіти. Це було популярно ще років 5 назад, а сьогодні виглядає застаріло й недоречно. Все більше дизайнерів обирають справжні природні матеріали. Як, наприклад, деревину м’яких та твердих порід, камінь, текстиль з натуральних волокон.

Натуральні матеріали не тільки мають кращий вигляд, але й довше зберігають свій первісний вигляд. Вважати це дорогим рішенням теж не зовсім правильно. Досвідчені дизайнери знають як використати екологічні й природні матеріали без жодної імітації та з дотриманням бюджету. 

Стильна альтернатива: екологічність в деталях — використання меблів з якісної деревини, текстилю для декоративних аксесуарів й каменю для оздоблення простору. 

меблі

Моностиль в дизайні

Еклектика поступово витісняє оформлення простору в одному стилі. Навіть популярні скандинавський стиль або модернізм будуть виглядати застарілими, якщо не додати до них цікавих деталей з інших стилів. Їх можна використати як основу, а для нашарування використати аксесуари або реалізувати окремі дизайнерські рішення. 

Стильна альтернатива: обрати один стиль як домінантний, але розбавити його деталями з інших стилів. Наприклад, об’єднати скандинавський з лофтом, додати до мінімалізму трохи вінтажу або індустріальний поєднати з кольоровими акцентами. 

сучасний дизайн

Меблі з однієї колекції

Комплекти меблів, які виглядають однаково від матеріалу до фурнітури, відходять на задній план. На заміну їм прийшла еклектика та комбінації різних стилів і текстур. Створити унікальний дизайн інтер’єру можливо, якщо поєднати меблі з різних колекцій або навіть різних стилів. 

Підсумуймо. Часи, коли ліжко, комод, шафа й ТБ-тумба підбирались з однієї колекції й були візуально ідентичними, давно в минулому. Цьому дизайнерському рішенню є стильна альтернатива: обирайте меблі, які гармонічно поєднуються, але мають візуальні відмінності. Це робить готовий простір цікавішим. 

Стильна альтернатива: поєднання меблів різних форм, колекцій та кольорів, їх адаптація до загального інтер’єру окремої кімнати. 

меблі
 

Точкові світильники

Розпізнати неактуальний інтер’єр доволі просто. Для цього необхідно звернути увагу на освітлення. У 80% випадків будуть використані точкові світильники по периметру або накладні світильники в металевому оздобленні. Нічого поганого в такому освітленні немає, крім того, що виглядає воно застаріло й ніяк не передає особистого бачення інтер’єру. 

Стильна альтернатива: точкове освітлення легко замінити більш сучасними дизайнерськими рішеннями. Наприклад, обрати лінійне освітлення або використати вбудовані світильники під фарбування, подвійні світильники. 

світильники

Монохром на кухні

Раніше глянець робив дизайн сучасним, сьогодні це виглядає як килим на стінах. Тому однозначно варто забути про:

  • глянцеву плитку на кухні;
  • лаковані фасади та стільниці;
  • хромовану техніку.

Сюди б ще додали монохромні кухонні гарнітури, які зливаються зі стіною й виглядають на 0 з 10. Кухня — це такий самий стильний простір, як і інші кімнати. Тому тут теж є місце для експериментів та сучасних трендів. 

Стильна альтернатива: природні матові кольори та використання різної колірної гами для стін й кухонного гарнітура. 

кухня

Зонування за допомогою перегородок

Зовсім скоро статус «антитренд» отримають й дерев’яні рейки та перегородки з чорного металу, які чомусь й далі використовуються для зонування простору. Сьогодні їх можна помітити майже в кожному інтер’єрі й виглядає це вже не так стильно, як було колись. За фактом, рейки в дизайні — це дорого, складно та не функціонально. 

Стильна альтернатива: якщо не бажаєте відмовлятись від перегородок, оберіть для цього гіпс або широкоформатні шпоновані панелі. Для зонування простору також можна облаштувати зелену зону, використати додаткове освітлення або текстиль. 

зонування

Сучасні інтер’єри створюються з урахуванням великої кількості деталей. Починається все з загального стилю й закінчується підбором декору та аксесуарів. Щоб створити простір, який й через кілька років виглядатиме стильно та практично, пам’ятати варто не лише про тренди та антитренди. Краще звернутися до професійних дизайнерів, які реалізують проєкт дизайну інтер’єру під ключ
 

Avatar

Kristina

Slobodzian

Дизайнер інтер'єру

Спеціалізуючись на сучасному та мінімалістичному дизайні, Христина має тонке відчуття деталей і пристрасть до перетворення звичайних інтер'єрів на неповторні середовища.